fbpx

Jak dobrać kolor krawata do granatowego garnituru?

CEO Style | 6 listopada 2018

Kupujesz garnitur? Przede wszystkim zadbaj o idealne dopasowanie do twojej sylwetki i odpowiednie proporcje. Dopiero wówczas zdecyduj o kolorze i zwróć uwagę na jakość tkaniny. Jeśli to twój pierwszy zakup? Wybierz ciemny granatowy garnitur. Niebieski i jego odcienie to barwy profesjonalizmu i zaufania, dlatego tak chętnie wybierane są przez świat biznesu i polityki. Profesjonalny wizerunek biznesowy to przede wszystkim elegancja, proste kroje i gładkie lub dyskretne wzory. Cała siła leży jednak w detalach, jak np. w kolorze krawata.

DOPASUJ KRAWAT DO GARNITURU

Pamiętaj – im ciemniejszy kolor krawata, tym bardziej formalny wygląd. Do granatowego garnituru idealnie pasują odcienie niebieskiego (wybierz inny odcień, niż kolor marynarki), czerwieni, różu, zieleni, a także kolor pomarańczowy.

Dopasuj szerokość węzła krawata do proporcji twarzy i szyi. Im szerszą masz szyję, tym większy powinien być węzeł. Wiązanie krawata nie musi być idealne, ale powinno być schludne. Naucz się wiązania prostego oraz typu windsor, następnie dopasuj grubość węzła do proporcji swojej twarzy.

 

Zobacz także: