fbpx

10 rzeczy, które ludzie sukcesu robią w poniedziałek rano

CEO Style | 23 czerwca 2019

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co ludzie odnoszący duże sukcesy robią w poniedziałek rano? Sukcesu nie tworzy szczęście, ale ciężka praca. To dlatego większość z nich ma wyrobione poranne nawyki, które wprowadzają ich w dobry nastrój i pobudzają produktywność przez resztę dnia i tygodnia.

Oto, co ludzie sukcesu robią w poniedziałek rano:  

1. Wcześnie wstają

Wielu ludzi sukcesu przyznaje w wywiadach, że budzą się na tyle wcześnie, aby mieć pewność, że będą mieli dużo czasu na wykonanie wszystkich zaplanowanych zadań lub by mieć trochę czasu dla siebie. W wywiadzie dla magazynu “Oprah”, była pierwsza dama USA Michelle Obama powiedziała, że budzi się wcześnie, by zająć się sobą, zanim zacznie dzień.

– Zacząłem myśleć, że gdybym musiała wstać i iść do pracy, wstałabym i bym poszła. Gdybym musiała wstać, żeby zająć się dziećmi, wstałabym i bym to zrobiła. Ale kiedy myślałam, że mogę wstać rano dla samej siebie, nagle wydawało mi się, że nie dam rady wstać o 4:30. Więc musiałem to zmienić – przyznała Obama.

Wcześniejsze rozpoczęcie dnia to także dobry moment, aby np. nadrobić lekturę, spokojnie wypić kawę lub wyjść na dłuższy spacer z psem.

2. Medytują

Poniedziałkowa poranna medytacja lub modlitwa są bardzo dobrymi sposobami na rozpoczęcie dnia. Pomagają wyciszyć umysł i poczuć przypływ pozytywnej energii. Aby zacząć, wystarczy nawet pięć minut, które potem sukcesywnie można wydłużać. Takie praktyki mogą również prowadzić do sukcesu, gdyż korzystnie wpływają na nastawienie do życia.

Instagram.com

Oprah Winfrey medytuje dwa razy dziennie przez 20 minut i podkreśla, że za każdym razem odczuwa zadowolenie i głęboką radość. Skoncentrowanie się na ciszy i biciu serca jest jednym ze sposobów na medytację. Innym sposobem może być medytacja lub modlitwa z pomocą wideo na YouTubie.

3. Dobrze się odżywiają

Niezatankowany samochód daleko nie pojedzie. Dlatego dobrze skomponowane śniadanie jest niezwykle ważne. Zdrowe jedzenie dostarcza energii i przygotowuje umysł i ciało do pracy w ciągu dnia. Wielu ludzi sukcesu podkreśla, że jest to ważny element ich dnia. Richard Branson na przykład codziennie zjada rano sałatkę owocową z musli. Jednak równie dobrze poczujemy się po zjedzeniu np. jajek, wypicu koktajlu białkowego, zjedzeniu jogurtu greckiego z owocami lub tosta z masłem orzechowym.

Instagram.com

4. Ćwiczą

Były prezydent USA Barack Obama podkreślił w wywiadzie dla portalu WebMD, że każdy jego dzień jest bardziej produktywny, jeśli ma możliwość pójścia rano na trening.

Ćwiczenia fizyczne pobudzają krążenie krwi i pomagają wprawić się w dobry nastrój przed poniedziałkowym porannym urwaniem głowy. Ludzie odnoszący sukcesy wiedzą, że poranny rozruch organizmu jest niezbędny nie tylko w poniedziałek rano, ale i przez cały tydzień. Poranne ćwiczenia pomagają organizmowi obudzić się i dotlenić, ale także wpływają na ostrość umysłu.

Instagram.com

5. Przyjeżdżają wcześniej do pracy

Eksperci zgodnie przyznają, że ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy w poniedziałek rano to stres spowodowany korkami. Po weekendzie utrudnienia mogą być o wiele gorsze, dlatego, że wiele osób powrót do miasta planuje na poniedziałkowy poranek. Ludzie odnoszący sukcesy o tym pamiętają i starają się wyjść z domu trochę wcześniej, by uniknąć niepotrzebnego stresu.

Instagram.com

6. Nie sprawdzają poczty przed dotarciem do biura

Dave Karp, dyrektor generalny i założyciel serwisu Tumblr przyznaje, że nie odpowiada na wiadomość e-mail, dopóki nie dotrze do biura. Uważa, że jest to szczególnie skuteczne w poniedziałki. Początek tygodnia to czas, w którym ustawiamy swój stan psychiczny na cały tydzień. Dlatego warto być skupionym na dużych projektach i im poświęć uwagę. E-maile mogą sprawić, że nasza uwaga ulegnie niepotrzebnemu rozproszeniu. Bo tak szczerze – nie oszukujmy się – e-maile wymagające natychmiastowej reakcji rzadko przychodzą w poniedziałek rano.

Instagram.com

7. Pracują nad swoim nastrojem

Uśmiech i bycie pozytywnym jest kluczem do przeżycia poniedziałku, zwłaszcza kiedy mózg może nadal być w trybie weekendowym. Witając współpracowników uśmiechem, nie tylko podniesiemy ich na duchu, ale również być może rozładujemy negatywne emocje.  

8. Są skoncentrowani

Ci, których kariera nabrała najbardziej dynamicznego tempa, wiedzą, co muszą zrobić od momentu wejścia do biura. Nie muszą pytać nikogo, od których zadań zacząć pracę, ani czekać na pozwolenie na załatwienie czegoś. To, co najważniejsze do zrobnienia wpisali na listę spraw już w piątek. Skupiają się więc tylko na tym, co trzeba zrobić od razu, a omawiają jedynie rzeczy, które odbiegają od normy.

9. Zaplanowali swój tydzień

Ludzie odnoszący sukcesy wiedzą, jak ważne jest pamiętanie, że po poniedziałku następuje wtorek. Nie zapominają, że czeka ich cały tydzień, więc dobrze go planują i mają wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wszystko.

Lynn Taylor, amerykańska ekspert ds. HR, powiedziała w wywiadzie z amerykańskim Business Insiderem, że w chaosie łatwo uwierzyć, że świat się zawali, jeśli w poniedziałek nie rozwiążemy wszystkich bieżących problemów. Ale kiedy kurz opadnie pod koniec dnia, być może zdamy sobie sprawę, że niektóre zadania mogły poczekać.

10. Przedłużają weekend

Jeśli ma się na co czekać, czas leci szybciej. Zaplanuj na poniedziałek kolację z przyjaciółmi, wyjście do kina po pracy lub kurs tańca. Zrób coś, co pomoże poprawić ci nastrój i uchroni cię przed poniedziałkową depresją.

Instagram.com

Zobacz także: